Google ve Backlink Bağlantı Stratejisi

  • 17 Nisan 2014
  • Seo
1 Comment

Uzun zamandır,  karşılıklı bağlantıların(backlink)  çoğu gelen bağlantı stratejilerinin ön saflarında kalmıştır. Bu değişmek zorunda kalacak. Google şimdi tüm karşılıklı bağlantılarda indirim yapıyor. Algoritma, gelen bağlantıların sayısını artırmak amacıyla iki tarafın bağlantı alışverişini tanımlamak için değiştirildi.

Karşılıklı bağlantı kavramı, Google’ın algoritma ile olan orijinal niyetine meydan okuyor. Kaliteli içerik bağlantıları çekmelidir. Link değişimi, başkalarının içeriğini kendi tanıtımınızı yapma amacı ile haksız yere tanıtmak için yapılan karşılıklı bir anlaşmadan başka bir şey değildir. Google bundan hoşlanmıyor (bkz. Bağlantı Şemaları).

Hatta bazıları Google’ın şu anda üç yönlü bağlantı şemaları tanımlayabildiğini iddia ediyor (ör. Web sitesi B web sitesine, web sitesine C bağlantısı, A’ya geri dönen bağlantılar). Bunun doğru olup olmadığını söylemek zor. Kesin olan bir şey olsa da: gelen bağlantı stratejileri karşılıklı bağlantı etrafında merkezli olmamalıdır. Bu üretilen bağlantı oluşturma şekli iyi karşılanmamıştır ve sonuçta zaman kaybıdır. Bunun yerine, belirli bir alanda benzersiz, yüksek kaliteli içerik oluşturmaya odaklanın. Bağlantılar kurulacak.

Hizmetlerimizle İlgili Teklif Alın

Yaptığımız hizmetlerden teklif almak isterseniz aşağıdaki bağlantıya tıklayarak teklif alabilirsiniz.

İlgili İçerikler

Tüm Blog Yazıları

Yorum Yaz