Online Sanal Mağaza Nasıl Açılır? Nerden Başlanmalı?

No Comments

Online sanal mağaza açmak, online sanal dükkan açmak, online mağaza açmak, internet mağazası açmak, sanal pazar açmak, sanal market açmak vb ne derseniz deyin; tek başlık altında topladığımızda internette online satış yapacak bir mağaza açmak hakkında tüm bilgiyi bu yazımızda bulabileceksiniz. Online sanal mağaza açmak için hangi belgeler gerekir, ücretsiz online sanal mağaza açmak isteyenlere kolay ve basit bir içerik hazırladık.

Ülkemizde akıllı telefonların yaygınlaşması, internet erişiminin artmasıyla birlikte, insanlar alışveriş ihtiyaçlarını sanal mağazalar bir nevi küçük sanal dükkanlar aracılığı ile gerçekleştirmeye başladı. İnternet üzerinden yapılan alışverişler sürekli olarak artmaktadır.

Sanal mağaza nasıl açılır? Nereden ve nasıl başlamak gerekir?

Öncelikle eğer bir sanal mağazanız yoksa ve online sanal bir mağaza açmak istiyorum ya da bir diğer deyişle sanal dükkan açmak istiyorum diyorsanız, Mimar Yazılım Akıllı e-ticaret yazılımını ücretsiz olarak test edebilirsiniz. Sanal mağaza kurmak bir yana, öncesinde deneyerek nelere ihtiyacınız olduğunu daha iyi anlayabilirsiniz.

Mimar Yazılım olarak sizlere e-ticaret sanal mağaza kurmak için gerekenleri ve sorularınızı e-ticaret uzmanlarımıza sorabilirsiniz her türlü konuda fikir desteği alabilirsiniz.

Sanal dükkan açmak isteyenlere ne öneriyoruz

1- Sanal mağaza adresinizi çevreniz ile paylaşın

Artık sıkı bir internet kullanıcısının facebook, twitter, instagram ve pinterest hesapları bulunuyor. Kendi sahip olduğunuz bu sosyal ağ hesapları üzerinden siteniz ile ilgili ilgi çekici içerikler paylaşın. Arkadaşlarınıza paylaşırken alışveriş yaparmısınız diye sormayın, diğer arkadaşlarınızla da paylaşır mısınız diyerek gönderin.

2-Google Adwords ve Facebook Reklamlarını Kullanın

Google, kendi ağı üzerinden reklam vermeye imkan sağlayan Adwords yapısı ile tanışın.  Google alışveriş ile ürünlerinize milyonlarca yeni müşteri bulabilirsiniz. Ayrıca sitenizin ziyaretçi sayıları da hızlı bir şekilde artabilir. Gelişmiş sosyal medya platformu Facebook üzerinde, üyeler yaptığı işi, tuttuğu takımı, yaşını v.s. paylaşıyor ve bu veriler reklam verenler için tam olarak istenilen kişilere ulaşılmasına imkan sağlıyor.

3- Sürpriz şeyler ve ilgi çekici şeyler oluşturun

Sanal mağazayı açtığınızda işler bitmiş olmuyor Yeni ve ilgi çekici şeyler üretmek de gerekiyor. Üyelerinize veya sitenizden düzenli şekilde alışveriş yapan kişilere ödül niteliğinde hediyeler verin bunlar hediye çeki, kuponlar olabilir. Bunlar hem size yeni müşteriler kazandırır hem de satışlarınızı artırmanıza yardımcı olur.

Satın alınan ürünlerin yanında küçük hediyeler gönderin. Bu hediyeyi alan müşteri, sosyal medya hesapları üzerinden mutlaka sizi etiketleyerek sizi paylaşacaktır ve memnun kaldığı alışverişi çevresindekilere tavsiye edecektir.

4- İnfografik ve Sosyal Medya Paylaşımları Hazırlayın

İnfografik belirli bir bilgiyi insanlara anlaşılır bir şekilde aktarabilmek için en akıllıca yollardan biridir. Ayrıca sosyal medya üzerinde çok hızlı paylaşılan bir araçtır. Örneğin internetten ayakkabı satmak istiyorsanız, farklı bölgelere göre değişen km olarak uzunlukların nasıl değiştiğini gösteren görseller ile beslenen bir infografik hazırlayabilirsiniz. Sitenizin logoları ve adreslerini de içeren bir infografik olmalı ki paylaşıldığında sitenizi ziyaretçi olarak geri besleyebilmeli.

5- Videoları Benimseyin

Satışlarınızı artırmak için ürünleriniz için mutlaka videolar hazırlayın. Videolar ürünlerinizin daha da ön plana çıkmasını sağlar ve müşterilerinizin ilgisini çekerek satışlarınızı artırmanıza yardımcı olur. Hazırladığınız videoları ürünlerinizle birlikte sosyal medya mecralarında mutlaka paylaşın.

6- Blog Sayfası oluşturun ve içerik paylaşın

Ürünlerinizi pazarlarken bunlara ek olarak blog bölümü oluşturun ve ürünleriniz ürün kategorilerinizi baz alarak kaliteli içerikler hazırlayarak insanların ilgisini çekebilirsiniz. Bunlara dikkat ettiğinizde aynı zaman da sitenizin güncelliği artacak ve sitenize daha çok trafik çekmiş olacaksınız. İnsanlar blog da içerikler okurken satışını yaptığınız ürünle ilgili bir şey geçiyorsa yazınız içerisinde hemen oraya bağlantı ekleyerek insanları o ürüne yönlendirebilirsiniz. Yani potansiyel müşterilerinizi kazanabilirsiniz.

7- Kupon Kodları Dağıtın ve Kampanya E-Postası gönderin

Sektördeki e-ticaret sitesi sahipleri  mutlaka müşteri kazanmak için kupon kodları oluşturmalı ve insanlara bunu dağıtmalıdır. Günümüzde birçok kupon sitesi bulunmakta hemen buralara bu kodları mutlaka eklemelidir. İnsanların kupon kodlarına karşı ve hediye çeklerine karşı heyecanı ve dayanılmaz ilgisi var. Bunun yanında Ücretsiz Kargo  seçeneği ile de müşterilerinizin ilgisini çekecek kampanyalar oluşturabilirsiniz. Bir ürüne %5 indirim yapmaktansa kargo bedava yaparak birde sepet indirimi yaparak müşterilerinizin ilgisini çekmeyi başarabilirsiniz.

Sanal mağaza açmak istiyorsanız yazılımlarımızı 15 gün ücretsiz deneyin.

Sanal mağaza açıp online satış yapmak isteyen küçük ve orta ölçekli işletmeler için, anahtar teslim e-ticaret çözümlerimizi ücretsiz deneyebilirsiniz.

Sanal butik nasıl açılır, online mini butik açmak, yapı market sitesi açmak istiyorum gerekenler nelerdir,  konularının genel manada temelini içeren sanal magaza nasıl açılır sorusunu cevaplayarak yazımızda cevabını verdik bir sonraki yazımızda görüşmek üzere…

No Comments

    Yorum Yaz

    İlgili İçerikler

    Tüm Blog Yazıları